headline »

21.7.2021 – 8:58 | 236 zobrazení

Po Squatu 2021 můžeme už definitivně zařadit předpovídání počasí do tzv. šarlatánských profesí (kartářka, šaman, kouzelník, mentální kouč, homeopatička, proutkař nebo epidemiolog). Ze zcela katastrofické předpovědi, kdy mělo pršet celý víkend se nakonec vyklubal Nádherňajs. …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » Fastpitch ženy, klepy, wayne's world

Víkend s běloškama

Vložil dne 5.3.2018 – 9:12Žádný komentář | 289 zobrazení

Little League Softball je celosvětová soutěž pro dívky na bázi regionálních výběrů. Organizaci úvodního kola (zimní soutěž v rámci regionů SV Čechy + Morava) zajišťují dobrovolníci z řad trenérů a rodičů, mnohdy jsou to dva v jednom. Letos byla soutěž také otevřena pro děti (mix holky a kluci) U11.

S Lindou jsme se již potřetí přihlásili jako dobrovolníci – máme softball rádi a naše Áňa se účastní jako hráčka kategorie Major (dívky U13). Z hráčů Waynes se do LL přihlásil ještě Lukáš Wija (mix U11).

Rádi pořádáme…
…bohužel o WW turnaje v Poličce letos nebyl zájem a tak bylo nasnadě, nabídnout termín a nadšení pro pořádání softballové Little League. Za WW se příprav a pořádání ujali Hofík, Ro a wayne. V naší oblíbené Poličce jsme připravili zázemí pro turnaj s cílem, udělat vše tak, aby se komfortně cítili hráči, trenéři i rodiče. Ro s waynem si vzali na starosti hřiště a zprostředkování ubytování na nedalekém internátu. Hofík se v improvizovaných podmínkách postaral o bufet. Škoda jen, že Áňa byla jako na potvoru nemocná a tak nejela ani ona, ani Linda s Dendou. Společný víkend, na který jsme se těšili, by byl fajnový. To je život.

Little League 2018 | Hofík, wayne, Ro

Little League 2018 | Hofík, wayne, Ro

Tak si myslím…
LL je nejen skvělý sportovní projekt pro mládež, ale také velmi zajímavá marketingová příležitost. Za sebe bych si představoval, aby týmy (pojmenované Bílý, Červený a Modrý) hrály v LL dresech svých barev. Pak by fotky a videa mohly vypadat velmi dobře. Rodiče nadšeně fotili a sdíleli, ale místo LL týmů jsou na fotkách vlastně jednotlivci v klubových dresech nebo prostě v nějakých tričkách nebo rozlišovácích. Vizuální stránka dává prostor pro vylepšení jinak skvělého úvodního kola LL.

Little League 2018 | U11

Little League 2018 | U11

LL Bílá
Po oba dva dny jsem měl to potěšení kaučovat Bílý tým. Holky vyhrály všechna 4 utkání a soutěž zakončily s výsledkem 9-1. Více než o výsledky a skóre mi šlo o zlepšování se. Zaměřili jsme na hlavu – moje oblíbené téma Běháme hlavou, v obraně jsme se pokusili o pick offy, v posledním utkání holky k fastballu přidaly change up s průběžnou rozborkou jak ho používat. Bílé pálkařky se bez větších problému sžily se signály na pálce a zároveň dostaly dost prostoru pro realizaci vlastních ofenzivních nápadů. Prostě zaměřeno na hlavu.

Zoe Slaná byla jedinou pokročilou nadhazovačkou na tomto turnaji. Svoje kolegyně na „prkně“ převyšovala rychlostí i kontrolou. Zoe disponuje i solidním change upem. Já bych si tipnul, že Zoe mohla mít ERA 0.00. V bílém týmu se o nadhoz podělily dvě hráčky přibližně v poměru 50 na 50: Zoe a Anežka Pavelková.

Víkend s Běloškama jsem si velmi užil. Jsou to šikovné, vnímavé mladé dámy. Bylo inspirativní s nimi pracovat. Holky díky. Děkuji i svým asistentům. Poděkování vlastně patří všem dobrovolníkům LL. Ať se oblastnímu výběru daří v dalších kolech.

Little League v Poličce pro nás nebyla jen softball, ale také návštěva u Lenky (a Jaký Němci a Ta druhá a Ro). Leni děkujeme za ubytování i stravu, bylo to skvělé. Parádní byl i páteční koncert Sto zvířat.

Little League 2018 | Nikola Schwarzová

Little League 2018 | Nikola Schwarzová

fototo WW rajče

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.