headline »

15.5.2024 – 21:10 | 43 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B7, klepy, mládež, wayne's world

Já nevím

Vložil dne 26.4.2017 – 22:572 Komentáře(ů) | 274 zobrazení

Jako poslední se do EBL zapojuje nejmladší kategorie U7. Na turnajích této kategorie je hodně cítit, že se jedná o „startovací“ kategorii, a většina týmů a trenérů k zápasům přistupuje spíše zábavnou formou, kde až tak nejde o výsledek, ale aby si děti pěkně zahrály a něco nového se naučily.
Na první zápasy míříme do Kostelce. V Kostelci jsem nikdy nebyl a ani nemám tušení, kde bych ho hledal. Zadávám adresu do navigace a ….. je to dobrý, je to kousek. Navigace ukazuje 15km do cíle, na informačních tabulích se začne objevovat Ostrava, ale Kostelec nikde. 10km do cíle, pořád totéž, jedeme vůbec správně? 5km do cíle, přijíždíme na kruháč a konečně, první info o Kostelci. Trochu se mi ulevilo, dojedeme včas.
V Kostelci je zima a mokro. U7 naštěstí neslajdují, takže dnes slajdování nemusím zakazovat.

Waynes Pardubice – Rytíři Trutnov 5:3
Zápas začínáme v poli. Je nás pět, takže obsazujeme pouze vnitřní pole. Rozhodčí se mě ptá, jestli máme kečra. Prstem ukážu do pole, že máme pouze tohle, ale že to klidně odkečruju já. Na kečrovi předvádím spolehlivý výkon a tajně doufám, že pokud u baseballu vydržím, že se na posledním turnaji dočkám své první medaile. Ale zpátky k zápasu. První pálkař se nám dostává na metu. Další dva jsou ale aut po ose kruh-první meta. Poté se soupeři podaří obsadit všechny mety, ale Maty šlape domácí a za stavu 0:1 jdeme pálit. Klárka je aut na jedničce, Denda, Máťa i Táďa obsazují mety. Pálit jde Amálka, Linda ji rovná u stativu, Amálka pálí a Táďa si při úprku z jedničky trochu popletl směr a místo na druhou metu si to pádí do zadního pole. Bohužel je to aut, ale dobrá zkušenost, příště už to nesplete. Když je třetí aut Klárka, jdeme za stavu 1:1 bránit. Obrana funguje naprosto skvěle a na čtyři pálkaře děláme tři rychlé auty a jdeme zase pálit. Ve druhé směně se nám opět daří stáhnout domů Dendu a za stavu 2:1 jdeme do poslední směny. První čtyři pálkaři soupeře se nám dostávají na metu, pak se ale pole uklidní, děláme tři rychlé auty a za stavu 2:3 jdeme pálit (zápis je v tomto bodě trochu nejasný, buď jsme ve třetí směně udělali čtyři auty, nebo inkasovali tři doběhy). Maty obsazuje první metu, Táďa je aut na jedna, Amálka obsazuje jedničku, Klárka obsazuje jedničku a Maty srovnává na 3:3, Denda aut na jedna, Maty obsazuje jedničku a Amálka otáčí na 4:3, Táďa obsazuje jedničku a Klárka zvyšuje na 5:3, Amálka je aut na jedničce.

sestava a pálka
2B Zemanová Klára 2/4
1B Rambousek Denis 2/4
P Wija Matyáš 3/4
SS Ulrych Tadeáš 2/4
3B Ulrychová Amelie 3/4

EBL U7 2017 Kostelec n.O. |  Waynes - Rytíři | Maty a Denda | fototo TW

EBL U7 2017 Kostelec n.O. | Waynes – Rytíři | Maty a Denda | fototo TW

Už první zápas jasně ukázal, o čem jsou zápasy U7. Všech našich 9 autů dělá borec v kruhu (8x háže na jedna, 1x šlape domácí metu po krátkém odpalu). U soupeře dělá borec v kruhu autů 8 (vše hodem na jedna) a poslední aut si přivodil Táďa sám, když místo běhu na dvojku běží do vnitřního pole. Taktika by tedy měla být jasná, vyhnout se odpalu na kruh. Většina týmů ale taktiku neřeší a borci to švihají, kam se jim zlíbí.

Waynes Pardubice – Klackaři Kostelec nad Orlicí 4:15
Zápas opět začínáme v poli. Klackaři nám většinu odpalů posílají na třetí metu a to pro nás není příliš hratelné. Dva auty dělá Máťa, kdy po krátkých odpalech šlape domácí metu. Za stavu 0:6 jdeme pálit. Klárka aut na jedna, Denda aut na jedna, Máťa se na metu dostává, Táďa aut na jedna. Jdeme bránit. Ve druhé směně se nám daří trochu oslabit útok klackařů a po dvou autech kruh-domácí a jednom strikeout jdeme za stavu 0:9 pálit. Amálka natřikrát neodpálí – strikeout. Amálce zkouší ještě čtvrtý pokus a jde na metu. Klárka odpaluje na kruh, kruh nepřesně přihrává na první. Trenérka uskakuje z mety, chytá balónek a šlape metu. Aut. Co? Na první metě se něco řeší, ukazuje se na Amálku. No dobrá, tak Amálka třeba není aut a tak je jako aut bráno tohle. Denda je na první metě. Máťa aut na jedničce, třetí aut, změna. Tak teď už mi to hlava nebere, tohle byla zvláštní směna. V poli opět na jeden aut inkasujeme šest bodů a za stavu 0:15 jdeme zkusit udělat něco s tou nulou. Táďa sice obsazuje metu, ale následně je aut Klárka i Denda a to nevypadá dobře. Naši borci se do toho ale pořádně opřou a po odpalech Máti, Tádi, Amálky, Klárky, Dendy a zase Máti snižujeme na 4:15. Utkání končí autem Tádi na jedničce.

sestava a pálka
2B Zemanová Klára 1/4
1B Rambousek Denis 2/4
P Wija Matyáš 3/4
SS Ulrych Tadeáš 2/4
3B Ulrychová Amelie 1/2

EBL U7 2017 Kostelec n.O. |  Waynes - Rytíři | Maty | fototo TW

EBL U7 2017 Kostelec n.O. | Waynes – Rytíři | Maty | fototo TW

Blesk Jablonec – Waynes Pardubice 0:9 skreč
Blesk nedorazil a tak si připisujeme výhru bez boje.

První zápasy sezóny jsou za námi a děti pomalu odjíždí ke svým domovům. No jo, ale co teď budu dělat já. Jak nazvu článek? Nikdo nic zajímavého neudělal, nikdo nic zajímavého neřekl (ono vůbec u kategorie U7 se spíše brečí, než mluví). Článek mám dopsaný, sedím si tu a pořád nic. Když v tu chvíli mě napadá spásná myšlenka. Já mám doma jednoho borce U7, tak já se ho zeptám, jak by se měl článek jmenovat. Máťa usilovně přemýšlí a jediný co z něj dostanu je „Já nevím“. A já vlastně taky nevím.

Waynes U7 v Kostelci: Zemanová Klára,Rambousek Denis,Wija Matyáš,Ulrych Tadeáš, Ulrychová Amelie

Fototo WW rajče

EBL_U7_2017_1_2

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.