headline »

15.5.2024 – 21:10 | 42 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B8, klepy, mládež, wayne's world

Výzva

Vložil dne 14.9.2016 – 8:59Jeden komentář | 260 zobrazení

Tak jak nám skončilo jaro, tak nám začal i podzim – cestou do Chocně. Dětí máme k dispozici devět, takže je nezbytně nutné, aby všichni dorazili na místo včas. Vybaven touto informací a skvělou teoretickou přípravou si nedovedu vysvětlit, kde se stala chyba, ale už při nakládání auta vím, že vyjedeme se zpožděním 10 minut. Tedy to by platilo, kdybychom se nemuseli obouvat. Matýskovi stěží nasoukám pravou nohu do kopačky, ale co dáme na levou nohu? Levá bota není. Na to, že se nám doma hromadí liché ponožky už jsem si zvykl (při prázdninové návštěvě kina jsem zjistil, že za to můžou lichožrouti :-)), ale že by se začaly hromadit i liché boty? Po pěti minutách hledání Matýsek botu objevil. Levou nohu dostávám do kopačky s ještě většími obtížemi.
Matýsku, nejsou ti ty boty malý?
Ne, doblý.
OK, já myslím, že ti jsou malý, ale když myslíš.

Pro jistotu beru náhradní boty. Aby nebylo malých bot málo, hlásí i Luky, že ho začínají kopačky tlačit. Kopačky, které máš o číslo větší? Nesmysl, jedem, už teď máme zpoždění 15minut. Jak jsem později v Chocni zjistil, s obutím před prvním poprázdninovým turnajem má problém spousta hráčů. Možná je na zvážení, zda nezavést na prvním podzimním tréninku povinné přeměření zápasového obutí. Na místo, i díky objížďce před Chocní a nebývalé vysokému provozu na železničním přejezdu v Dobříkově, dojíždíme s dvacetiminutovým zpožděním. Než se vykutálíme z auta a než kluci najdou rukavice, na rozcvičku se dostáváme se zpožděním půl hodiny. Pokárány jsou naštěstí děti, nikoli rodiče.
Před prvním zápasem jsem požádán o zápis. Oproti kategorii U9 jsou zápasy kategorie U8 mnohem rychlejší. Zde se pálkař postaví ke stativu, práskne do balónu a běží. Není moc času přemýšlet kde se co odehrálo a je potřeba vše rychle poznamenat. Šílená situace nastává, když mi trenéři začnou hráče vracet zpátky na mety (rozumějte: na jiné mety než jsem si poznamenal do zápisu). Než si vše poškrtám a přepíšu, hráči jsou po dalším odpalu zpátky na původních metách – ach jo, je to boj.

EBL U8 2016 | Waynes v Chocni | fototo TW

EBL U8 2016 | Waynes v Chocni | fototo TW

Klackaři Kostelec nad Orlicí – Wayne’s World 11:7
Na začátek soupeř nejtěžší, Klackaři ještě letos v lize neprohráli. To je výzva. První dva pálkaři své odpaly zvládají na jedničku a máme obsazenou první a třetí metu. Další tři pálkaři ale posílají své odpaly přímo na kruh a postupně jsou auty: Mario na jedna, Lukymu je chycen line drive a Barča aut na jedna. Doběhnout stihla alespoň Emma, takže vedeme o bod. První pálkař Klackařů si přivodil, ze stavitu, ne tak často vídaný strikeout. Poté následovalo 5 odpalů a tři doběhy. Pěknou sérii ukončil až další strike out následovaný autem na první metě. Po první směně tedy prohráváme 3:1 a Emma mění obutí, protože to současné jí tlačí. Druhou směnu načínáme třemi pěknými odpaly s jedním doběhem. Následují ale dva kratší odpaly, které způsobí Domčovi a Kamče aut na domácí metě. Když je na první metě aut Mario jdeme za stavu 3:2 dohrávat druhou směnu. Druhá směna věrně kopíruje tu první, takže opět dostáváme tři body a stav po druhé směně je 6:2. Třetí směna je směnou pálkařů. Všech pět prvních pálkařů se dostává na metu. Maty je sice aut na jedna, ale Emma svým odpalem stahuje Kamču pro pátý bod a jdeme bránit vedení 6:7. Bohužel i Klackaři dělají pět bodů a zápas končí naší prohrou 11:7. I přes prohru borci předvedli velmi dobrý výkon.

sestava a pálka
1B Štorková Emma 3/3 (1x3B)
P Ipser Lukáš 2/2
2B Jirout Marian 0/2
SS Wija Lukáš 1/2
RF Zemanová Barbora 1/2
3B Korba Tomáš 2/2 (1x2B)
LF Blažek Dominik 2/2 (1x2B)
CF Kakrdová Kamila 2/2 (1x2B)
C Wija Matyáš 1/2

EBL U8 2016 | Mario | fototo Blanka

EBL U8 2016 | Mario | fototo Blanka

Choceňský areál je, pro většinu dětí, velmi oblíbeným místem. Díky místnímu zimnímu stadiónu mají vždy o zábavu postaráno. Ne jinak je tomu i dnes, kdy děti tráví každou volnou chvilku právě na zimáku. Dnes navíc zábavu umocnil fakt, že poprvé byl k dispozici i led. No kdo by se nechtěl, v dnešním parném dni, alespoň trochu zchladit.

Wayne’s World – Piráti Žacléř 10:8
Druhý zápas je přesným opakem toho prvního. Hrajeme s týmem, který ještě letos v lize nevyhrál. To je taky výzva. Začínáme v obraně a výkon je takový ospalý. Jen díky dvěma autům Maria na domácí metě nedostáváme pětku, ale pouze čtyřku. V útoku to je ale jiná. Všech osm pálkařů se dostává na mety a do druhé směny jdeme za stavu 5:4. Skvělá pálka nabudila borce i do obrany a na čtyři pálkaře děláme tři auty a jde se z pole. Za zmínku stojí chycený luft Maria v kruhu, na který se utrhl borec z jedničky a než se Mario zorientoval v posuncích a pokřicích trenérů, borec se dostal na trojku a nechybělo moc a byl doma. Bohužel příhozem na jedna byl aut :-). No fajn, ale jak tohle dostat do zápisu? Nikdo neví, jakou značku nakreslit pro utržení se na luft, tak to zapíšeme slovně. V dohrávce druhé směny jsou odpaly ještě lepší a pět bodů děláme na šest pálkařů. Stav po druhé směně je 10:4. Emmě se udělalo nevolno a tak vzhledem k průběžnému stavu, dostává na poslední směnu volno. V zadním poli nám tak zbyla silná dvojice Maty-Barča. Piráti ve třetí směně zvládli 4 body a za stavu 10:8 se mělo jít do dohrávky zápasu. Po dohodě trenérů, kdy nás čekal hned další zápas, se dohrávka neuskutečnila. Pozitivem je fakt, že žádný z našich borců nebyl v zápase aut, super práce.

sestava a pálka
CF Štorková Emma 2/2 (1x2B)
2B Ipser Lukáš 2/2 (1x3B)
P Jirout Marian 2/2 (1x2B)
SS Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
RF Zemanová Barbora 2/2
1B Korba Tomáš 1/1
C Blažek Dominik 1/1
3B Kakrdová Kamila 1/1
LF Wija Matyáš 1/1

EBL U8 2016 | Lukáš Wija | fototo Blanka

EBL U8 2016 | Lukáš Wija | fototo Blanka

Během druhého zápasu je hráčům slíbená studená sprcha, pokud se jim podaří zvítězit. Úkol je splněn a tak po zápase přichází zasloužené ochlazení.

Meteors Žamberk – Wayne’s World 12:10
Do třetího zápasu dostává Emma volno a tak nastupujeme pouze v osmi borcích. To je výzva. Na pálce nepředvádíme žádný extra výkon a zaznamenáváme dva body. V obraně pociťujeme chybějícího zadního polaře, protože než Kamča doběhla pro dva dlouhé odpaly meteorů, prohráváme 3:2. Do konce směny dostáváme ještě jeden bod a tak za zmínku stojí jen tři pěkné auty, kdy oba Lukášové tečují na svých pozicích běžce a Mario chytá luft. Druhá směna na pálce je parádní a po několika dvoumetových odpalech jdeme za stavu 4:7 do dohrávky směny. Ve druhé směně se nám do hry vrátil starý známý nešvar, běhání hráčů s balónkem, který se snažil trenér zastavit domluvou při timeoutu. V obraně byla směna podobná té první. Opět dostáváme čtyři body a zahráváme tři auty, vždy po ose kruh-první meta. Ve třetí směně se nám povedou tři body a za stavu 8:10 jdeme bránit vedení. Po dvou tvrdých odpalech meteorů je srovnáno a na výhru to tak dneska nevypadá. Mario a Luky W. ještě zkusí, po kratším odpalu, zahrát aut na domácí metě, ale to se nedaří a tak po dalších dvou dobězích zápas končí.

sestava a pálka
1B Korba Tomáš 1/3
2B Ipser Lukáš 3/3 (2x2B)
P Jirout Marian 3/3
SS Wija Lukáš 3/3 (2x2B)
3B Zemanová Barbora 2/3
LF Blažek Dominik 2/2 (1x2B)
CF Kakrdová Kamila 2/2 (1x2B)
C Wija Matyáš 1/2

EBL U8 2016 | Waynes & Meteors | fototo TW

EBL U8 2016 | Waynes & Meteors | fototo TW

Wayne’s World – Orlice Choceň 15:14
Před námi je poslední zápas letošního ligového ročníku a bylo by fajn ukončit ho výhrou. A to je přeci výzva. Možná rozhodující moment celého zápasu přichází s prvním pálkařem Orlíků, který je strikeout. Po čtvrtém doběhu, děláme třetí aut a za stavu 4:0 jdeme na pálku. Na pálce máme opět formu a po sedmi pálkařích je směny konec, a za stavu 4:5 jdeme bránit. V obraně je to tentokráte slabší a po několika zbytečných chybách inkasujeme pět bodů. Dohrávka druhé směny je rychlá: Kamča dvojmeťák, Maty jednomeťák, Emma dvojmeťák, Luky I. jednomeťák, Mario dvojmeťák, Luky W. dvojmeťák a jdeme za stavu 10:9 na třetí směnu. Ani ve třetí směně jsme nenašli dostatečný klid v obraně a opět po několika chybách inkasujeme pět bodů. Co se dá dělat, v dohrávce zápasu musíme udělat pětku. Směnu začínáme jednomeťáky Barči a Toma, poté přidává dvojmeťák Domča a pokračují jednomeťáky Kamči a Matyho. Emma dvojmeťákem stahuje dva body a vyrovnává stav na 14:14. Následně odpal Lukyho I. posílá pro vítězný bod Matyho. Uf, ještě že nám v tomhle zápase tak fungovala pálka.

sestava a pálka
SS Štorková Emma 3/3 (3x2B)
P/CF Ipser Lukáš 3/3
2B Jirout Marian 2/2 (1x2B)
1B Wija Lukáš 2/2 (2x2B)
RF Zemanová Barbora 1/2
CF/P Korba Tomáš 2/2 (1x2B)
LF Blažek Dominik 2/2 (1x2B)
3B Kakrdová Kamila 2/2 (1x2B)
C Wija Matyáš 2/2

EBL U8 2016 | Waynes & Orlice | fototo TW

EBL U8 2016 | Waynes & Orlice | fototo TW

Po zápase mělo být slavnostní vyhlášení EBL U8. Bohužel vyhlášení se nekoná – nejsou medaile. Naši borci by s bilancí 10 výher a 6 proher měli brát stříbro.
Pro většinu hráčů tohle byly poslední zápasy, minimálně tedy ligové, se stativem. Doufejme, že se pro všechny stane i pálení z nadhozu stejně samozřejmým jako pálení ze stativu.

Waynes: Emma, Luky Ipser, Mario, Luky Wija, Maty Wija, Barča Zemanová, Korbič, Domča, Kamča Kakrdová
Realizační tým: Šakal, Štora, Tomáš Wija

fototo na WW rajčeti

EBL U8 2016 | Waynes & Šakal | fototo Blanka

EBL U8 2016 | Waynes & Šakal | fototo Blanka

Jeden komentář »

  • wayne napsal:

    Pěkné počteníčko, díky Tome. Gratulace hráčům i trenérům ke druhému místu v EBL.
    Zároveň se jako vedoucí soutěže omlouvám za faux pas s medailemi. Doposud medaile zajišťoval předseda oblasti, což letos bohužel neproběhlo.

    Borci, my vám ty medaile přivezeme.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.