headline »

15.5.2024 – 21:10 | 42 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, výlety a cestování, wayne's world

Z B Y T E Č N Ý !

Vložil dne 30.6.2015 – 9:295 Komentáře(ů) | 738 zobrazení

Někteří týpci překvapí.
Jo mami, zítra jedu na turnaj.
Kam?
Do Berlína.
Aha.

Ještě, že si překvápko Lukes nenechal až na ráno.
Někteří týpci nepřekvapí. Sekyra 30min max :-)
Hlavně Matěji nespěchej, čeká na tebe jen šest lidí.

dvackaKoláčci jedou sólo. Simone a Moni už jsou od narození na místě no a nás sedm dřeváků se musí nějak poskládat do dvou aut. Nikdo nechce jet s Matějem a tak si házíme mincí. Komu padne zvíře, může jet s Kubajsem.
Mám selená, říká Olí, mám ji otevřít? Co je to za otázka? A to jsme na Valech. Ve Volči si dáváme kafe na pumpě a vyhazujeme prázdnou lahev. Opět losujeme. Romále s Karlem mají rozbité mince a tak se obsazení vozů nemění. Další zastávka je na prvním mekáči za Prahou. Tu Matěj spolehlivě mine a tak se potkáme až na poslední pumpě v česku. Losujeme. Všichni hodí zvíře. Tak znovu. Nikdo. S Matějem nakonec jedu já s vidinou poslechu Dymytry a Romále, který za těch 200 km už lehce otupěl. Další zastávka kde se potkáme, je Berlín.
Matěj pouští Čoka a ještě nějaký další sračky. Chyba.

Tempelhofer Feld

Tempelhofer Feld

Do dějiště THF Cupu dorazíme všichni v rozmezí jedné hodiny. Kai se Simone jsou na místě a něco tam kutí. THF je zkratka pro letiště Berlín – Tempelhof. To má za sebou slavnou a velkolepou minulost, ale také zajímavou současnost. Od roku 2010 se plocha letiště využívá jako park pro volnočasové aktivity, známý jako Tempelhofer Feld. Je to největší park v centru města na celém světě, rozlohou překonal i Central park v New Yorku.
zdroj: Wikipedie

Najít na této obrovské ploše slowpitchové hříště je jako hledat způsob, jak z Matěje vymámit fotky z Hosany. Z B Y T E Č N Ý !
Nakonec se podařilo. Hřiště má 84m k homerunu a 4m vysoký plot. Kai nás ujišťuje, že vyndat míč za hrazení není nic těžkého. Prý pasát fouká vlídný a dost tomu pomůže. Cestičky jsou antukové, zbytek tráva drn drn – drn dr drn dr drn. (text Mig 21) Po přivání a prohlídce se jedeme ubytovat.

Dočasný domov nám poskytne chata a zahrada Kaiových rodičů v zahrádkářské kolonii pouze pár minut cesty od hřiště. Jen co postavíme stany a vztyčíme vlajky, vyrážíme do centra na exkurs po pamětihodnostech německé metropole.

THF Cup 2015 | Waynes na chatě | foto GP

THF Cup 2015 | Waynes na chatě | foto GP

Berlín je moderní město nově postavené po druhé světové válce a moc opravdu historických kousků zde nenajdeme. Začínáme Sony centrem, budově ve tvaru japonské sopky Fuji. Jen kousek vedle připomínka na berlínskou zeď a také první semafor na světě zkonstruovaný firmou Siemens. Dál jdeme k pomníku obětem holokaustu, což je monumentální a zároveň děsivá podívaná. Po zastávce u dvou skoro stejných kostelů (jeden je francouzský a druhý německý) narazíme na hospůdku s parádní atmosférou starého Berlína. Neodoláme a dáme si jeden Berliner, což je místní a velmi chutné pivko. Už jsme uondáni ale ještě ne v cilí: Reichstag, vládní budovy na břehu řeky Sprévy a rezidence kancléřky Merkel, které se říká automyčka. (té rezidenci) a nakonec Braniborská brána. A pak vláčkem zpátky. Hodit něco na gril. Dát si drink a pokecat.

THF Cup 2015 | Waynes v Berlíně | foto GP

THF Cup 2015 | Waynes v Berlíně | foto GP

Ráno se k nám n hřišti přidávají brněnské fajnovky Jitka a Meggy.

Slaboj Mimoň – Buldozer Bruntál

Wayne’s World – Knights 4:16
Windsor Knigths je britský klub za který občas hrají Karim a Wolfgang. Knights jsou klubová evropská špička na niž naše zkušenosti s rytíři nestačily.

V první směně dostaneme 5 bodů (grandslam č.1). Úplně se z toho neposereme a dáme tři body po singlech Pepína, Simone, Kubajse, Áji a wayna. Další čtyři body (grandslam č. 2) nám celebriti dají ve druhé směně. Kubajs koriguje solohomerunem na 3:9. Třetí homerun mi za plot odpálí ve čtvrté, poslední směně. Tři různý týpci, tři havrani. Tomu říkám přivítání motorovou pilou.

postava a pálka
LCF Pepíno 2/3 (1x2B)
3B Simone 1/2
SS Kubajs 2/2 (1xHR)
1B Ája 1/2
P wayne 1/2
LF Moni 0/2
2B Olí 1/2
C Karel 0/2
RCF Matěj 0/2
RF Lukes 1/2

Na tomto turnaji je v sobotu povoleno hrát 6 + 4, tedy 6 mužů a 4 ženy, čehož využíváme. Německo tady má dva týmy: žlutý a bílý a poznáte je podle toho, jestli Wolfi hraje na spojce nebo na dvojce. Nějak prapodivně si tam šérujou hráče. Každopádně za žluťáky hází Kai a za bílé Karim.

Wayne’s World – Deutschland Gelb 4:28
V první dvou směnách se nám vůbec nedaří přibrzdit útok žlutého Německa. První luft chytá Ája na první metě teatrálně mezi kolena. Většina odpalů míří do děr nebo za plot (2 HR). Když už máme šanci zahrát aut, tak to poděláme. Jediná statistika ve které svého soupeře předčíme je držení míče (90%).

postava a pálka
2B Meggy 1/2
1B Ája 0/2
SS Kubajs 2/2 (1xHR)
LF Moni 0/2
LCF Olí 1/2
3B Karel 1/2
P Romále 1/2
RF Jitka 0/2
RCF Matěj 2/2
C Lukes 0/2

THF Cup 2015 | Lukes | foto GP

THF Cup 2015 | Lukes | foto GP

Karel je holka.

Deutschland Weiß – Wayne’s World 19:2
S bílým Německem to nebylo o mnoho lepší. Zábavný je, že se po každém protočení německého line upu s Romálem střídáme na postech nadhazovač – kečr.
Pojď Wejne, hoď mu vysokej.
Prrrrrd na silnici.
Takovej?
Blllkacnhwccnanclanclka.

Za plotem to skončilo celkem 3x.

postava a pálka
SS Meggy 1/3
1B Simone 0/3
LCF Pepíno 2/2
3B Karel 0/2
C/P/C 2/2 (1x3B)
RF Moni 1/2
P/C/P Romále 1/2
LF Jitka 0/2
RF Matěj 0/2
2B Lukes 1/2

THF Cup 2015 | Kubajs | foto GP

THF Cup 2015 | Kubajs | foto GP

Systém turnaje dával možnost se v sobotu místo na výsledek soustředit na něco jiného a tak se snažíme zapracovat nováčka Karla do sestavy a zkušenější borce něco nového naučit. Posledním dnešním soupeřem nám bude výběr Berlína. Bylo by fajn vyhrát a moct si v neděli trochu přispat.

Berlin – Wayne’s World 9:9
Všechny naše body děláme v úvodních dvou měnách (5 a 4). Berlín začíná pozvolna dvěma a jedním bodem po odpalech. Po druhé směně vedeme 9:3. Ve třetí směně mě to týpek vyndá za plot za tři body. (9:6) Čas se blíží ke konečným padesáti minutám, ale než mrzké vítězství bez valné hodnoty, raději děláme rychlý aut a jdeme do další směny. Po dvou úvodních autech Berlín obsazuje první a druhou metu. Vyndavač na pálce. No nic, zkusím ho. Každej přece nevyndá. Vyndal. (9:9) Děláme třetí aut. Remíza platí. Po sobotě jsme poslední.

Základní část
1 Knights 4 – 0 – 0
2 Deutschland Gelb 3 – 0 – 1
3 Deutschland Weiß 2 – 0 – 2
4 Berlin 0 – 1 – 3
5 Wayne’s World 0 – 1 – 3

Trochu prší. My se přesouváme na zahradu. Olí griluje (famózně) a vykládá o slunci (imrvéve). Navštívit nás přijel i Kaiův tatínek (asi zkontrolovat, jestli mu chajda ještě stojí). Kubajs koupil soudek piva, který nikdo nechce. Z B Y T E Č N Ý !

V neděli hrajeme miniskupinu (třetí, čtvrtý a pátý ze soboty). Vítěz postupuje do play off. Olí se pokydal kečupem a hořčicí (krev a pot).

Deutschland Weiß – Wayne’s World 10:9
V první rundě dáváme bílému Německu bod po trojmeťáku Pepína a singlu Simone. Německo po hitech otáčí na 1:2. Ve druhé směně nadáme nic my ani soupeř. Na pálce je sice Wolfi, ale pálí lajnu na Olího. Ten si ke kečupu s horčicí přidává i čokoládu, ale hraje double a posílá nás na pálku.
Třetí směna přinesla dva body. Simone hit, Kubajs dvojmeťák, Ája hit. A Německo nic. Vedeme 3:2.
V dalším inningu děláme dokonce telefon a zvyšujeme na 9:2. Němci snižují na 9:6. Jeden míč končí za plotem. Poslední směna patří opět Německu. My na pálce nic. Soupeř pálí nechytatelně do děr a překvapení se nekoná.

postava a pálka
LCF Pepíno 2/3 (1x3B)
LF Simone 3/3
SS Kubajs 3/3 (2x2B)
1B Ája 2/3
P wayne 3/3 (1x2B)
3B Karel 1/3
2B Olí 2/3
C Jitka 0/3
RCF Lukes 1/3
RF Moni 0/2

THF Cup 2015 | Wayne | foto GP

THF Cup 2015 | Wayne | foto GP

Ve fotky od Matěje nedoufáme. Spřádáme plány, jak mu sebereme kartu z foťáku.

Berlín – Wayne’s World 1:19
Výběr Berlína hraje v devíti. Technický aut soupeře nechceme, ale pravidla jsou pravidla, říká rozhodčí. Nakonec si půjčují holku z bílého Německa. Po třech směnách je stav 2:1 pro nás a nic nenasvědčuje tomu, že se schyluje k přestřelce. V dalších třech směnách doběhneme na domácí metu sedmnáctkrát. Po chlapských BB v rámci školení pálíme. Pořád jsme ve hře o play off.

postava a pálka
2B Meggy 3/5
LF Simone 2/5
SS Kubajs 3/5
1B Ája 3/5 (1x2B)
LCF Pepíno 4/5 (1x3B, 3x2B)
3B Karel 2/5 (1x2B)
P Romále, 1/3, BB
RF Jitka 0/3, BB
RCF Matěj 2/3 (1x2B), BB
C Moni 0/4

K postupu potřebujeme, aby Berlín porazil bílé Německo a dal jim alespoň 3 body. Berlín vede 5:2. Německo před poslední směnou vyrovná na 5:5. Pořád žijeme. Konec utkání je ale plně v režii Karima a spol. a my jdeme balit fidlátka.

Skupina o 3.-5. místo
3 Deutschland Weiß 2 – 0 – 0
4 Wayne’s World 1 – 0 – 1
5 Berlin 0 – 0 – 2

Ve finále vítězí Neměcko (težko říct které) nad Knights o dva body.

Konečné pořadí
1. Deutschland Gelb
2. Knights
3. Deutschland Weiß
4. Wayne’s World
5. Berlin

THF Cup 2015 | Waynes  | foto GP

THF Cup 2015 | Waynes | foto GP

Vyhlášení výsledků pořadatelé vykonali v němčině, angličtině a češtině. Pohár dostali minikoláčci. Loučíme se a razíme domů. Nevím proč se tentokrát nelosuje. Nějaké mince nám ještě zbyly. Já a Romále tedy jedeme s Matějem. Jen co sjedeme na dálnici, nasedáme do loďky a dáváme si šlofíka. Ani ne za 30 minut jsme vzhůru. Kde je dálnice? Kde to jsme? Matěj to bere zkratkou a my tak máme možnost si důkladně prohlédnout všecny vesnice Braniborska. V jednu chvíli dokonce najdeme konec silnice a musíme to otočit. Do Saska se nedostaneme ani po několika hodinách jízdy provázené spíláním řidiči. A co hůř, nápisy kolem silnice jsou samé ł, w,sz. Jsme v Polsku. Romále omdlel.

ten kdo je se mnou už hranice nevnímá
to se zdá
buď jako suprstár

text: Dymytry

THF Cup 2015 | V Polsku | foto GP

THF Cup 2015 | V Polsku | foto GP

Výlet do Berlíny rozhodně nebyl Z B Y T E Č N Ý ! Po roce jsme byli opět na turnaji, kde se hraje špičkový slowpitch. Poděkování Kaiovi a Simone za všechno.

Waynes v Berlíně: Romále, Lukes, Moni, Simone, Ája, Pepíno, Meggy, Jitka, Olí, Karel, Matěj, Kubajs, wayne a děti Terezka, Anežka, Eliška

P.S. Matěj fotky nedodal. Překvapení? :-)

5 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.